banner
نشریه پرشین گلف ژورنال تماس با ما بایگانی تفسیر سیاسی هفته در باره ما صفحه نخست
 

مصاحبه اختصاصی پرشین گلف ژورنال با منوچهر محمدی

برای شنیدن مصاحبه اختصاصی پرشین گلف با منوچهر محمدی اینجا را کلیک کنید

 

برگزیده مصاحبه اختصاصی پرشین گلف ژورنال با آقای منوچهر محمدی

ابتدا مصاحبه با این جملات آغاز گردید .

من پرشین گلف کیامهر سردبیر نشریه پرشین گلف ژورنال و سایتی به همین نام از تورنتو گفتگویی تلفنی با آقای منوچهر محمدی فعال سیاسی در واشنگتن انجام خواهم داد ولی پیش از آن می خواستم احترام خودم را به روح اکبر محمدی پهلوان و پدر و مادر مبارزتان و همه مبارزان راه آزادی و دموکراسی و پویندگان استقرار حقوق بشر در ایران اعلام کنم .
امروز من بعنوان یک فعال سیاسی که برای اجرای دموکراسی، سکولاریزم، آزادی احزاب، ایجاد حقوق برابر اقوام ایرانی، آزادی بدون قید و شرط مطبوعات، ایجاد اتحادیه های کارگری همچون کشوری پیشرفته و ایده آل من استقرار نظام پادشاهی که تحمل زندان و شکنجه را نموده ام بر این باورم که اگر این خواسته ها در فرایند یک رفراندوم آزاد و تحت نظارت مراکز نظارتی جهانی در قالب جمهوری نیز محقق شود بدلیل احترام به رای ملی ایرانیان پذیرای آن هستم، با آقای منوچهر محمدی فعال سیاسی و زندانی سیاسی به گفتگو می پردازم .

آقای منوچهر محمدی نیز در پاسخ چنین گفت :
من هم احترام خود را به همه مبارزان راه آزادی و دموکراسی اعلام میکنم و از اینکه شما بعنوان یک هوادار پادشاهی اعلام میکنید که در صورتیکه رای مردم بر انتخابات جمهوری باشد شما آن را تبعیت میکنید خوشحالم و من هم اعلام می کنم که علی رغم اینکه یک جمهوریخواه هستم ولی در صورتیکه رای اکثریت منتهی به یک نظام پادشاهی گردید به آن ارج می نهم و از آن تبعیت می کنم. به باور من شکل نظام در درجه دوم اهمیت قرار دارد بلکه تامین آزادی های فردی و اجتماعی و سیاسی و آزادی احزاب و مطبوعات در درجه اول اهمیت قرار دارد و در هر حال و با تامین هر نظامی در آینده ایران در صورتیکه این خواسته ها برآورده نشود من برای آزادی و دموکراسی همچنان مبارزه خواهم کرد .

از آقای منوچهر محمدی پرسیدم: آیا قرار است حرکتی اعتراضی از مبدا واشنگتن انجام دهید؟

منوچهر محمدی پاسخ داد. من قرار است در واشنگتن و در مقابل مجلس سنا بست بنشینم و از آنجا بطرف نیویورک حرکت کنم تا صدای آزادیخواهی ملت ایران را به گوش جهانیان برسانم. امیدوارم از این حرکت من استقبال شود و هم میهنانم مرا یاری کنند ولی در هر حال من فعالیت و مبارزات خود را انجام خواهم داد و مسئولیت عدم شرکت هم میهنان با خود آنها خواهد بود .

از آقای منوچهر محمدی در رابطه با دیدارش با پرزیدنت بوش پرسیدم، ایشان اعلام داشتند که در قالب گروههای ناراضی با آقای جورج بوش ملاقات داشتم و مشکلات ایران و نیاز به تغییر رژیم از طریق حمایت از مبارزان و ملت ایران را به ایشان یادآور شدم .

از آقای محمدی در رابطه دیدار با شاهزاده زضا پهلوی پرسیدم که ایشان از ملاقات با شاهزاده رضا پهلوی و همچنین شهبانو فرح پهلوی سخن گفتند .

از آقای منوچهر محمدی راجع به نقش شاهزاده رضا پهلوی در مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی پرسیدم که ایشان ضمن اعلام اینکه هیچ گزینه ای بهتر از شاهزاده رضا پهلوی بعنوان محوریت نمی باشد از شاهزاده دعوت کردند که بصورت کتبی از همه گروههای سیاسی دعوت نماید تا برای براندازی رژیم گرد ایشان جمع شوند و آقای منوچهر محمدی تاکید کردند که در ایران خانواده پهلوی نامی محبوب است و از همه گروهها خواستند که از این موقعیت شاهزاده بیشترین بهره برداری را بنمایند .

نظر آقای محمدی را در مورد براندازی رژیم پرسیدم که ایشان تاکید کردند که این رژیم امکان اصلاح ندارد و اصولا دین با دموکراسی آشتی پذیر نیستند و تنها راه آزادی ملت ایران تغییر رژیم مذهبی و ایجاد سیستمی سکولار است و ایشان تاکید کردند که گزینه های اصلاح طلبی از هر نوع و یا گزینه های دیگری در داخل رژیم نمی تواند راه را برای آزادی و دموکراسی هموار نماید و صریحا اعلام کردند که یک برانداز هستند و فقط برای براندازی رژیم اسلامی می اندیشد .

از آقای منوچهر محمدی در مورد احمد باطبی پرسیدم که ایشان گفتند آقای باطبی طرفدار اصلاحات است و چه در داخل ایران و چه در خارج خود را وابسته به اصلاح طلبان می داند و هیچگاه خود را برانداز معرفی نکرده است و در مدت زندانی بودنشان نیز از حمایت اصلاح طلبان برخوردار بود و از ده سال زندان فقط دو سال در زندان بود و بقیه مدت را در مرخصی بسر برده بود .

آقای منوچهر محمدی در مورد اکبر گنجی نظرات خود را چنین اعلام کرد :
اکبر گنجی بعنوان اپوزیسیون سازی رژیم عمل می کند. رژیم تلاش کرده است تا با امثال اکبر گنجی یک اپوزیسیون قلابی بسازد و در مقابل اپوزیسیون برانداز قرار دهد. منوچهر محمدی از فشاری که اصلاح طلبان در خارج به او وارد می کنند بشدت انتقاد کرد و از ابراهیم نبوی که مدت کوتاهی در زندان بود و نتوانست مقاومت کند و توبه نامه موشت تا به خارج بیاید و برای حفظ رژیم تلاش کند بعنوان کسی که سعی دارد تا با تحریف مصاحبه منوچهر محمدی را تخریب نماید یاد کرد و ایشان را عامل بخشی از رژیم نامید .

منوچهر محمدی رسما اعلام کرد که قصد رهبری و یا ریاست در آینده ایران ندارد و آرزو می کند پس از براندازی رژیم بتواند در کار حقوق بشر در همه جهان و حمایت از کودکان تحت ظلم و اصولا کارهای انسانی فعالیت نماید و آینده خود را وقف حمایت از انسان های مورد ظلم واقع شده کرده و از این راه به جامعه بشری در سرتاسر جهان خدمت نماید .

شاهزاده رضا پهلوی